PPoradniki i ciekawostki
Przewodnik po negocjacjach w biznesowym języku angielskim: Przygotowanie, słownictwo i zwroty
2 czerwca 2022
Napisał Kalatharan K., korepetytor Preply English z wykształceniem biznesowym. Odwiedź profil Kalatharana tutaj.
Kluczowym elementem rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie jest wiedza, jak negocjować. Negocjacje biznesowe są trudne w każdym języku. Są one jednak szczególnie trudne, gdy język nie jest językiem ojczystym.
Podczas negocjacji biznesowych Twoje umiejętności konwersacyjne i komunikacyjne będą wystawione na ciężką próbę. Nie chodzi tylko o to, by znać odpowiednie terminy i zwroty, ale także o to, by być przygotowanym i mieć strategię na czas negocjacji.
W tym artykule wyjaśnię, jak należy się przygotować do negocjacji biznesowych. Przedstawię również słownictwo i zwroty, które warto wykorzystać w negocjacjach biznesowych.
5 strategii przygotowania się do negocjacji w języku angielskim w biznesie
Przygotowanie jest kluczem do sukcesu. Być może będziesz musiał wykorzystać swoje umiejętności negocjacyjne w takich sytuacjach, jak rozmowy handlowe, a nawet rozmowy o pracę. Oto 5 sposobów na przygotowanie się do negocjacji biznesowych.
Jasno określ cel
Zanim przystąpisz do negocjacji, zapoznaj się z kulturą organizacyjną firmy, z którą prowadzisz negocjacje. Pomoże Ci to zrozumieć środowisko korporacyjne i wpłynie na Twoją umiejętność odpowiadania na pytania.
Przed przystąpieniem do procesu negocjacji należy najpierw zrozumieć, co chcemy uzyskać w wyniku dyskusji. Jeśli negocjujesz cenę, zdecyduj, jaka jest najniższa cena, którą jesteś w stanie zaakceptować. Następnie należy ustalić cenę, którą chce się "wynegocjować".
Przed przystąpieniem do negocjacji należy bardzo dokładnie udokumentować swoje cele, aby mieć jasność co do swojego stanowiska.
Zrozumieć swoją przewagę
Postaraj się zrozumieć, jaki wpływ ma Twoja pozycja w negocjacjach dotyczących przyszłego zatrudnienia. Oznacza to, że należy wcześniej wyszczególnić, jak dużą wartość możesz wnieść do umowy.
Jeśli to możliwe, pokaż, że wartości, którą możesz wnieść do umowy, nie można znaleźć nigdzie indziej. Można to osiągnąć, podając przykłady poprzednich udanych projektów lub sytuacji, w których wykraczałeś poza oczekiwania.
Podczas procesu negocjacji należy określić obszary kompromisu. Na przykład, jeśli negocjujesz wysokość wynagrodzenia w nowej firmie, powinieneś być w stanie podkreślić, jaką wartość dodasz firmie.
Podobnie, jeśli negocjujesz z firmą nową pracę, ustalaj warunki dopiero po złożeniu przez pracodawcę wstępnej oferty zatrudnienia. Wzmacnia to pozycję pracownika, ponieważ jest on już zainteresowany przyjęciem go do pracy.
Zrozumienie oczekiwań drugiej strony
Zawsze wcześniej zapoznaj się z celami strategicznymi firmy. Na przykład, jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, dowiedz się, dlaczego firma stworzyła stanowisko, o które się ubiegasz.
Należy wypisać, czego - jak sądzisz - druga strona będzie od Ciebie oczekiwać, oraz możliwe odpowiedzi na to. Przećwicz scenariusz negocjacji biznesowych w głowie lub z nauczycielem angielskiego biznesowego online.
Przygotuj badania i dane
Zawsze należy przeprowadzić badania na temat osoby, z którą będziemy negocjować umowę biznesową. Badania te powinny koncentrować się na pozycji rynkowej firmy, jej produkcie lub usłudze, sytuacji finansowej i kulturze korporacyjnej.
Na przykład, przy zawieraniu umowy biznesowej można zbadać położenie geograficzne siedziby głównej i różnych oddziałów firmy. Twoim celem jest ustalenie, jaki jest zasięg rynku, na którym firma już jest obecna.
Identyfikacja obszarów kompromisu
Należy dołożyć szczególnych starań, aby zidentyfikować obszary, w których można zaoferować wartość dodaną, dodając własne propozycje lub sugestie dotyczące tego, gdzie można wnieść wartość dodaną do firmy. Pomoże to w osiągnięciu "kompromisu" lub porozumienia.
Podczas finalizowania transakcji, po wielu rundach dyskusji prawdopodobnie zostaną ustalone pewne możliwe do uzgodnienia warunki. Zanim podsumujesz i wyciągniesz wnioski, chcesz mieć pewność, że omówiłeś wszystkie punkty programu.
Według specjalisty od negocjacji, Chrisa Vossa, musisz wywołać u osoby, z którą negocjujesz, moment "to jest właściwe". Świetne podsumowanie i zakończenie porozumienia może pomóc w osiągnięciu kompromisu. Podsumowując swoje cele i potwierdzając, jak czuje się i czego chce Twój rozmówca, pomożesz mu dojść do porozumienia.
Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.
Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.
-
Znajdź mojego korepetytora online już teraz
-
2019 reviews,
"Doskonały"
18 Phrases & Vocabulary Terms for Business English Negotiation
Jeśli chodzi o negocjacje biznesowe, język jest sztuką. Trzeba bardzo uważać na słowa, których się używa, aby nie stracić zaufania i szacunku. Ale trzeba też być stanowczym i asertywnym, aby nie przegrać. Oto przykłady zwrotów, których można użyć w angielskich negocjacjach biznesowych.
Ustalanie warunków
1. "Jestem podekscytowany możliwością współpracy".
2. "Chciałbym nakreślić nasze cele i zadania".
3. "Na podstawie moich badań...".
Negocjowanie warunków
4. "Czy ta liczba jest w ogóle elastyczna?"
5. "Opieram swoją propozycję na tych trzech pomysłach...".
6. "Jeśli możesz to zrobić, to jestem za".
Przedstawianie sugestii
7. "Chcę się upewnić, że dobrze zrozumiałem. Czy masz na myśli...?".
8. "Myślę, że najlepiej będzie zrobić tak...".
9. "Chciałbym zaproponować jakieś rozwiązanie".
Składanie propozycji
10. "Zróbmy następującą rzecz..."
11. "Proponuję spojrzeć na wszystkie scenariusze w tym kontekście..."
12. "Co sądzisz o...?".
Odrzucenie propozycji
13. "Przed odrzuceniem tej propozycji musimy ustalić konsensus branżowy i trendy, takie jak...".
14. "Proszę pamiętać, że jeden rozmiar nie musi pasować do wszystkich".
15. "Rozważmy kilka alternatywnych rozwiązań...".
Zamykanie transakcji
16. "Czy wszystko już omówiliśmy?"
17. "Podsumujmy naszą dyskusję, aby sprawdzić, czy jesteśmy po tej samej stronie...".
18. "Zobaczmy, jak daleko zaszliśmy...".
Wnioski: Opanuj sztukę negocjacji w języku angielskim dzięki korepetycjom indywidualnym
Negocjowanie warunków podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest sztuką, a nie rywalizacją. Ta interakcja wymaga finezji i delikatnej perswazji, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki w negocjacjach biznesowych!
Chcesz nabrać pewności siebie podczas negocjacji biznesowych? Zajęcia onlinez korepetytorem językaangielskiego 1 na 1 pomogą Ci odnieść sukces zawodowy dzięki lepszym umiejętnościom językowym. Z korepetytorem będziesz mógł przećwiczyć rozmowę w negocjacjach biznesowych i nauczyć się nowych zwrotów, które pomogą Ci wynegocjować korzystną ofertę.
Niezależnie od tego, czy chodzi o wynagrodzenie za nową pracę, zakup nowego produktu czy umowę partnerską, umiejętność negocjowania jest niesamowitą umiejętnością, która pomoże Ci wyróżnić się jako atut w każdej firmie. Krok 1 to wzmocnienie znajomości języka angielskiego.
Zarezerwuj lekcję próbną z korepetytorem i Zapytaj mnie o cokolwiek na temat negocjacji biznesowych - Chętnie pomogę. Życzę powodzenia w kolejnych negocjacjach biznesowych!
Komentarze